زردآلو چیست؟ + 7 تذکر خیلی مهم

by خرید و فروش زردآلو in سپتامبر 24, 2019

زردآلو میوه ای شبیه آلو می باشد . رنگش زرد و دارای هسته ای که مغزش شیرین و خوراکی است . خواستگاه اصلی این میوه ، کشور چین است و در حال حاضر در چین جنگل های خودروی این میوه یافت می‌شود .
و در سیبری نیز چند رقم زردآلو وجود دارد که در برابر سرما بسیار مقاوم هستند .
شاخه های زردآلو از هلو بزرگتر و سنگین تر هستند ، گل زردآلو به طور جانبی روی قسمت یک ساله ی سیخک های کوتاه به وجود می‌آید . هر سیخک پس از سه سال باروری ، خشک می‌شود و بنابراین باید زردآلوی بالغ را هر سال برای حذف سیخ های خشک شده و تحریک درخت به تولید شاخه های میوه دهنده ی جدید با هرس سبک کرد . در ایران می‌توان از یک باغ خوب انتظار حدود / ۲۵۰ تن محصول در هکتار را داشت . چون گرده ی زردآلو چسبناک است باد در گرده افشانی آن نقشی ندارد . و این امر توسط حشرات انجام می گیرد . لذا کندو گذاری در بالا آوردن میزان محصول بسیار موثر است . اکثر ارقام زردآلو خود بارورند و نیازی به درخت گرده زا ندارند .

از ارقام مهم زردآلوی ایران می توان ارقام ذیل را نام برد :


1- زردآلوی شکر پاره .
2- زردآلوی شمس .
3- زردآلوی نخجوان .
4- زرد آلوی قرمز شاهرود .
5- زردآلوی قیسی .

نوع شکر پاره در اکثر نقاط ایران کشت می گردد .
قیسی نوعی زردآلوی کوچک نامرغوب است که بیشتر به صورت خشک شده ( برگه ) مورد استفاده قرار می‌گیرد . علاوه بر این ها حدود ۹۵ رقم دیگر زردآلو نیز در ایران به صورت محلی کشت می شوند که هیچ یک اهمیت زیادی ندارند . ( اصول باغبانی / فصل ۱۲ / ۳۹۹ . )
میوه ی زردآلو را در زبان عربی ” مِشمِش ” گویند .

زردآلو چیست؟ + 7 تذکر خیلی مهم

زردآلو چیست؟ + 7 تذکر خیلی مهم

 

تذکرات خوردن زردآلو :


1- باید از زیاده‌روی در مصرف زردآلو خودداری نمود زیرا زیاده روی در مصرف زردآلو باعث اختلال هضم و یا به هم خوردگی روده می شود و در نتیجه به اسهال مبتلا می گردد .
2-اشخاصی که دارای کبد ضعیف هستند باید از زیاده روی در خوردن زرد آلو پرهیز کنند . ( نسخه های شفابخش / ۳۳ + میوه ها و سبزی های شفابخش / ۱۱۸ . )
3- مغز تلخ هسته زردآلو مواد سمی ( به نام اسید سیانیدریک و اسید پروسیک ) که در شرایط خاصی آزاد می شوند الزام خوردن مغز تلخ هسته زردالو خطرناک است . ( میوه درمانی / ۲۰۳ . )
4- مداومت در خوردن زردآلو باعث لکه های سفید پوستی می شود .
5- زردآلو ، نفخ آور و مولد آروغ های ترش است .
6-زردآلو برای سرد مزاجان مضر است . و خنثی کننده ی ضرر آن ، شکر و انیسون است .
7- زردآلو برای کسانی که احساس سوزش یا نفخ در معده می کنند زیان آور است . ( خواص میوه ها و سبزی ها / 123 . )

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *