Blog

بهترین قیسی ( برگه زردآلو ) چه ویژگی هایی دارد؟

by خرید و فروش زردآلو in ژوئن 27, 2019

خواص برگه زردآلو

برگه زردآلو یک نوع خشکبار است که به قیسی نیز معروف است . بسیار خوشمزه، ملس و خوش رنگ است که از میوه زردآلو تهیه می شود. از برگه زردآلوهم میتوانید در پخت بسیاری از غذاها استفاده کنید و هم خام مصرف کنید. اگر خام مصرف شود خاصیت آن چندین برابر است.

برگه زردآلو سرشار از فیبر غذایی، آهن، کلسیم، بتا کاروتن، ویتامین C، ویتامین A، ویتامین K و آنتی اکسیدان‌ها می باشد. هم چنین حاوی مقادیر زیادی اسید سالسیلیک است و برای بدن فواید زیادی دارد از جمله : باز کننده مجاری عروق، تصفیه کننده خون و ضد سرفه، پیشگیری از سرطان ریه و لوزالمعده، تقویت نیروی جنسی، کمک کننده به دستگاه گوارش و رفع یبوست و تقویت قلب است.

جوشانده برگه زردآلو اشتهاآور است و در نتیجه به اضافه وزن کمک می کند. همچنین از بین برنده بوی بد دهان و خوشبو کننده آن است. کرم های معده را از بین برده و گرفتگی های مجاری عروق را باز می کند.

 

همچنین بخوانید: ویژگی خشکبار خوب چیست؟

 

دیگر خواص جادویی قیصی

برگه زرد آلو یا همان قیصی تصفیه کننده خون و ضد سرفه است. استفاده از آن برای پیشگیری از سرطان ریه و لوزالمعده خوب است. همچنین کمک کننده به تعادل در سوخت و ساز است و برای در مان یبوست بسیار مفید است.

 

خوردن قیصی باعث سلامتی قلب می شود و برای تسکین درد مفاصل و رماتیسم خوب است. زردآلو، خنک و اشتها آور و ملین است و در رژیم های غذایی به کار می رود. در فصل گرما از قیصی استفاده کنید زیرا در رفع تشنگی و عطش مى‌ کند.

بهترین قیسی ( برگه زردآلو ) چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین قیسی ( برگه زردآلو ) چه ویژگی هایی دارد؟

برگه زردآلو و گردو

زکریای رازی دانشمند بزرگ ایرانی به خواص برگه زردآلو اشاره و به خوردن آن با مغز گردو  توصیه می کند. اگر قیسی به همراه گردو برای ۷ روز مداوم به اندازه ۵۰ گرم مصرف شود؛ برای تقویت سلامت لوزالمعده و پیشگیری از ورم روده داروی خوبی است. بهترین زمان برای مصرف برگه زردآلو ساعت ۱۰ صبح الی ۵ بعد از ظهر است زیرا در این زمان عمل هضم تسریع پیدا میکند.

اگر شما نیز در تولید، فروش یا صادرات زردآلو و میوه های خشک و خشکبار فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعایت شما را در این سایت اضافه کنیم


تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

 

تماس با ما

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *